تفکیک فلزیاب

تفکیک فلزیاب چیست

تفکیک فلزیاب چگونه انجام می شود

تفکیک فلزیاب چگونه است ؟

تفکیک فلزیاب بدین معنی می باشد که دستگاه ها می توانند فلزات آهنی و غیر اهنی را از هم تشخیص دهند و انتظار این را نداشته باشید که فلزیاب به شما دقیقا جنس فلز زیر زمین را بگوید. تفکیک در هر دستگاه فلزیاب کاملا متفاوت می باشد. به جزء مدل فلزیاب ، همه (BR) ها ، TR ، VLF و VLF/TR می‌توانند برای تفکیک بین مواد مغناطیسی و رسانا که به مهارت اپراتور بستگی دارد به طریقی تنظیم شوند. اما فلزیاب پالسی(PI) از قدرت تفکیک پایین تری برخوردار هستند. به طور معمول فلزیاب ها به گونه‌ ای تنظیم می‌شود که یک تن ثابت باقی مانده ، موسوم به آستانه دارند و روشی که در آن تنظیم می شود بر هر یک از مواد رسانا یا مغناطیسی تاکید می کند.

"<yoastmark

در دستگاه های BFO ، تشخیص مواد رسانا با افزایش فرکانس به گونه‌ای طراحی می‌شود که تغییر صدا به وضوح شنیده می‌شود ، در حالی که تشخیص مواد مغناطیسی فرکانس را کاهش می‌دهد و باعث کاهش تن آستانه می‌شود. در دستگاه های TR ، VFL و VLF / TR ، فرکانس تغییر نمی‌کند اما حجم آن است. برخی تغییرات در رفتار بین ایجاد و تنظیم اهمیت دارد. واقعیتی که باعث بیشترین کمک به تفکیک در فلزیاب ها می شود این است که مواد مغناطیسی تمایل به ایجاد یک میدان مغناطیسی از خود دارند که فراتر از محدوده خواص فیزیکی واقعی شان است. تاثیر آن باعث با تداخل میدان مغناطیسی با کویل فلزیاب قبل از اینکه به صورت کامل از روی هدف عبور کند می شود.

آیا تفکیک در فلزیاب همیشه کار می‌کند؟

در این قائده استثنا نیز وجود دارد ، برای مثال فلز مس که برای مدت طولانی در زمین بوده‌ است و با توجه به مواد شیمیایی موجود در خاک ، برخی اوقات هاله رسانا را در اطراف میدان مغناطیسی ایجاد میکند که این تصور را به وجود می‌آورد که یک هدف بزرگ‌ تر از آن چیزی که در زیر زمین هست وجود دارد. اما طلا که در برابر فرسایش مقاوم می باشد دیگر دچار این حالت نمی شود. بنابراین تفکیک فلز به نوع خاک ، جنس هدف و مدت زمانی که از دفن شدن اشیاء در زیر زمین نیز می گذرد بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش فلزیاب