فلزیاب

فلزیاب

فلزیاب ها چگونه کار می کنند؟

آدرس فروشگاه فلزیاب شیراز: شیراز – پل معالی آباد – دینکان – جنب کوچه ۲۱ شهید دینکانی       شماره تماس : ۰۹۱۲۰۸۱۴۰۴۲

میلیونها نفر از مردم سراسر جهان با استفاده از دستگاه های فلزیاب سرگرم هستند تا بتوانند آثار ارزشمند زیرزمینی را که به خاک سپرده اند کاوش کنند. عملکرد فلزیاب ها بر اساس علم الکترومغناطیس می باشد.

دستگاه فلزیاب یک ابزاری است که توانایی شناسایی اهداف فلزی در نزدیک خود را دارد. این برای پیدا کردن اتصالات فلزی پنهان درون اشیاء، یا اشیاء فلزی در زمین زیرزمینی مفید هستند. فلزیاب ها دارای انواع مختلف با سیستم کارکرد مختلف هستند. بیایید ببینیم که فلزیاب ها چگونه کار می کنند!

فلزیاب چیست
فلزیاب چیست

نحوه کاردکرد فلزیاب ها :

فلزیاب ها معمولا شامل یک دستگیره با یک کویل سنسوری(لوپ) هستند که می‌تواند بر روی زمین و یا اشیا دیگر حرکت کنند. اگر سنسور نزدیک یک قطعه فلزی قرار بگیرد، تغییرات به صورت صدا در هدفون یا با تغییر عقربه های نشانگر نشان داده می شود. معمولا دستگاه فاصله فلز را به شما نشان می دهد. نوعی رایج از فلزیاب ها که استفاده امنیتی دارند که در زندان ها، دادگاه ها و فرودگاه ها است تا سلاح های پنهان فلزی را بر روی بدن فرد شناسایی کنند.

ساده ترین شکل یک دستگاه فلزیاب شامل یک تولید کننده نوسانگر است که یک جریان متناوب را از طریق یک سیم پیچ تولید می کند و در  یک میدان مغناطیسی متناوب را قرار می دهد. اگر قطعه ای از فلز نزدیک به سیم پیچ باشد، جریان های گردابی در فلز ایجاد می شود و این باعث ایجاد یک میدان مغناطیسی می شود.

کاربرد فلریاب در صنعت :

اولین دستگاه های فلزیاب صنعتی در دهه 1960 توسعه یافتند و به طور گسترده برای کاوش های معدنی و سایر کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار گرفتند. استفاده ها شامل شناسایی مین های زمینی، تشخیص سلاح هایی مانند چاقو و اسلحه (به ویژه در امنیت فرودگاه)، زمین شناسی جغرافیایی، باستان شناسی و کشف گنج است. این سیستم ها نیز برای تشخیص جسم خارجی در مواد غذایی و در صنعت ساخت و ساز برای تشخیص میله های تقویت کننده فولاد در بتن و لوله ها و سیم های دفن شده در دیوار و کف استفاده می شود.

انواع دستگاه فلزیاب :

اگر بخواهیم این دستگاهها را از نظر تکنولوژی بررسی کنیم به سه دسته کلی تقسیم می شوند و هریک دارای قابلیت های خاصی هستند و کاربرد های خود را دارند. پیشرفت تکنولوژی کمک بسیار زیادی به این عرصه کرده است و دیگر ظاهر و امکانات ساده گذشته را ندارند. این سه دسته شامل ، فلزیابهای VLF ، پالسی و BFO هستند.

سیستم های BFO بیشتر کاربرد صنعتی دارند و از دقت و حساسیت بسیار بالایی برخوردار هستند. سیستم های VLF  برای کشف سکه ، جواهرات ، تکه های طلا ، فلزات دیگر که در سطح زمسن قرار دارند مناسب هستند زیرا عمق زنی کمی دارند اما تقریبا قدرت تفکیک 80 درصدی را ارائه می دهند.

اما سیستم های پالسی از عمق کاوش بالایی برخوردارند و تفکیک فلز آن ضعیف تر از VLF می باشد و در خاک های معدنی عملکرد عالی دارند و برای کشف گنج و دفینه هایی که در عمق بالا هستند بسیار مناسب هستند.

مطالب مرتبط :

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فلزیاب ، گنج یاب ، حفره یاب ، فلزیاب ارزان و … می توانید با کارشناسان ما در نمایندگی شیراز ، نمایندگی تهران با شماره 09910814042 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش فلزیاب