نماد کبوتر

نماد کبوتر در دفینه یابی و گنج یابی

نماد کبوتر در دفینه یابی | نشان کبوتر در دفینه یابی

در مطالب های قبلی در مورد برخی از آثار و نشانه های دفینه و نشانه های گنج صحبت بسیاری کردیم اما در این مطلب قصد داریم تا به معرفی نماد کبوتر در دفینه یابی بپردازیم. همان طور که می دانید نماد ها و نشانه های دفینه یابی هریک دارای معانی و تفاسیر مربوط به خود می باشد. سمبل کبوتر نیز مانند دیگر نشانه ها است که می تواند شامل دفینه باشد یا فقط جنبه هنری داشته باشد. در ادامه به صورت کامل در این مورد توضیح خواهیم داد ، پس با ما همراه باشید تا با این نماد بیشتر آشنا شوید.

نماد کبوتر
نماد کبوتر

آشنایی با کبوتر :

کبوتر ها معمولا دارای جثه های متوسط که به دو صورت اهلی و وحشی یافت می شوند. و رنگ‌ها و نژادهای مختلفی دارد که معروف‌ترین آن‌ها کبوتر خانگی، کبوتر چاهی و کبوتران خانگی وحشی شده‌است. تاریخ دقیق پیدایش کبوتر و زمان اهلی شدن و استفاده از آن در جنگ و صلح به درستی معلوم نیست؛ ولی آنچه مسلم است این است که از سه هزار سال قبل از میلاد مسیح، کبوتر در مصر وجود داشته و فراعنه مصر، به عنوان پِیک از آن استفاده می‌کردند و حتی آن را پرنده‌ای مقدس می‌دانستند. یونانی‌ها هم چندین هزار سال قبل از میلاد از کبوتر به عنوان قاصد استفاده می‌کردند و نام برندگان ورزش‌های المپیک را به پای آن‌ها می‌بستند و به وطن شان می‌فرستادند.

نماد کبوتر در دفینه یابی :

اگر بخواهیم در مورد این نماد در علوم باستان شناسی صحبت کنیم ، قضیه کمی متفاوت خواهد بود زیرا دیدگاه ها و نظریه های متفاوتی بیان شده که اکثرا فاقد اعتبار و صحت می باشد. با توجه به فرهنگ ها و آیین مختلف مردم در گذشته این نماد می تواند در هر فرهنگی دارای بیان و سمبل متفاوتی باشد. مثلا مسیحان بر این باورند که روح القدوس برای سپردن مسئولیت پیامبری به حضرت عیسی (ع) به شکل یک کبوتر ظاهر شده است. در اساطیر یونانی، کبوتر سفید با عشق و عواطف عاشقانه همراه است. الهه یونانی آفرودیت با کبوتر پرواز در اطراف او یا در زمان استراحت، در دست او نشان داده شده است.

در فرهنگ باستانی آزتک، الهه عشق، زوشیکواستال، مادر بشر است. اعتقاد بر این است که او به شکل کبوتر بر روی زمین فرود آمد و به جهان هدیه گفتار و زبان را داد. در اسطوره هندو، کامادوا – خدا عشق – شناخته شده است که سوار یک پرنده کبوتر است. این نیز ممکن است یکی از آن دلایل باشد که کبوترها با عشق مرتبط هستند. اما این نماد در دفینه یابی و گنج یابی تنها می تواند به صورت یک تصویر بر روی مقبره به صورت زیبا و برجسته کاری شده بر روی مرمر به تصویر کشیده شده باشد که می تواند بیانگر وجود یک شخص با مقام و منزلت اجتماعی بالا باشد و به همین دلیل نیز ممکن است در درون مزار او یا در همان نزدیکی هدایایی نیز به همراه او دفن کرده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش فلزیاب